Úvodní stránka>Slovník pojmů>Refinancování>

Co je to refinancování?

Pokud si chcete být jisti, že v současnosti za hypotéku platíte nejméně jak se dá, udělejte si u nás zkoušku správnosti.

Pokud si myslíte, že Vaše současná hypotéka je nevýhodná, pokud se Vám zdá, že Vaše aktuální úroková míra je vyšší než ta která je Vám v současnosti nabízena z reklamních kampaní, nebo pokud prostě chcete zjistit zda byste dokázali ušetřit na měsíční splátce, kontaktujte nás. Uděláme Vám zdarma zkoušku správnosti. Získáte tím novou, levnější, výhodnější hypotéku, nebo dobrý pocit z toho, že Vaše současná hypotéka je stále pro Vás nejvýhodnější. Takže v každém případě budete od nás odcházet spokojeni.

Refinancování je proces, kterým vyplácíte původní úvěr peněžními prostředky získanými z nového úvěru.

Důvody pro refinancování:

 •  Vaše bonita se mohla změnit. Dnes lze vyděláváte více než v minulosti a tím jste pro banku bonitnejší, tj. banka má větší jistotu, že úvěr splatíte a riziko pro banku znamená nižší splátky pro Vás.
 • Hodnota nemovitosti kterou je úvěr založen může být dnes rozdílná oproti její původní hodnotě. Pokud jste kupovali byt v roce 2003, je pravděpodobné, že dnes má větší hodnotu. To má pro refinancování hypotéky velký význam. Dalším pozitivním faktorem je již splacená část jistiny. Vyšší hodnota nemovitosti spolu s nižší požadovanou částkou (novou jistinou) může v reálu znamenat nižší podíl požadované částky (jistiny) na hodnotě nemovitosti. To znamená, že pokud jste v minulosti žádali 90% z hodnoty nemovitosti, dnes to může být mnohem méně. A to je výhodné, protože čím je nižší podíl žádané částky (jistiny) na zakládané nemovitosti, tím jsou podmínky pro Vás příznivější a tedy levnější. 

 

Refinancování

Refinancování

Pokud si chcete být jisti, že v současnosti za hypotéku platíte nejméně jak se dá, udělejte si u nás zkoušku správnosti.

Pokud si myslíte, že Vaše současná hypotéka je nevýhodná, pokud se Vám zdá, že Vaše aktuální úroková míra je vyšší než ta, která je Vám v současnosti nabízena z reklamních kampaní, nebo pokud prostě chcete zjistit zda byste dokázali ušetřit na měsíční splátce, kontaktujte nás. Uděláme Vám zdarma zkoušku správnosti. Získáte tím novou, levnější, výhodnější hypotéku, nebo dobrý pocit z toho, že Vaše současná hypotéka je stále pro Vás nejvýhodnější. Takže v každém případě budete od nás odcházet spokojeni.


Refinancování je proces, kterým vyplácíte původní úvěr peněžními prostředky získanými z nového úvěru.
Důvody pro refinancování:

1. Vaše bonita se mohla změnit. Dnes lze vyděláváte více než v minulosti a tím jste pro banku bonitnejší, tj. banka má větší jistotu, že úvěr splatíte. A menší riziko pro banku znamená nižší splátky pro Vás.
2. Hodnota nemovitosti, kterou je úvěr založen může být dnes rozdílná oproti její původní hodnotě. Pokud jste kupovali byt v roce 2003, je pravděpodobné, že dnes má větší hodnotu. To má pro refinancování hypotéky velký význam. Dalším pozitivním faktorem je již splacená část jistiny. Vyšší hodnota nemovitosti spolu s nižší požadovanou částkou (novou jistinou) může v reálu znamenat nižší podíl požadované částky (jistiny) na hodnotě nemovitosti. To znamená, že pokud jste v minulosti žádali 90% z hodnoty nemovitosti, dnes to může být mnohem méně. A to je výhodné, protože čím je nižší podíl žádané částky (jistiny) na zakládané nemovitosti, tím jsou podmínky pro Vás výhodnější a tedy levnější.

Příklad
Rok 2003

 • Kupujeme byt v hodnotě 68.000 EUR
 • Bereme si úvěr na 60.000 EUR a 30 let
 • Požadovaný úvěr tvoří 88% z hodnoty nemovitosti
 • Úroková sazba je 6%
 • Úroková sazba je vázána na 5 let
 • Měsíční splátka je: 360 EUR

Rok 2009

 • Při anuitní měsíčním splácení je po 6 letech nesplacená část jistiny 54.839 EUR
 • Současná hodnota zastavené nemovitosti je cca 81.600 EUR (počítáme s 20% nárůstem)
 • Požadovaný úvěr pro refinancování dnes tvoří 67% - čím nižší hodnota, tím výhodnější podmínky
 • Měsíční splátka nového úvěru na 24 let je 343 EUR

Výsledek:
Roční úspora pro klienta představuje téměř 200 EUR a úspora během celé doby vázanosti úvěru je 983 EUR

více

Sjednání schůzky

více

Kalkulačka pro investiční fondy