Úvodní stránka>Energie>

Je výhodné změnit v současné době obchodníka s energií?

Hlavním přínosem není samotná změna,ale její možnost.Zákazníci mají na rozdíl od minulosti prostor k porovnávaní podmínek více dodavatelů, a pokud usoudí, že jejich dodavatel je nevyhovující,můžou je bezplatně nahradit jiným.Rozhodně doporučujeme porovnávat více jak jednu cenu.Změnu dodavatele energií doporučujeme,ovšem samozřejmně pouze v případě, když je pro zákazníka výhodná.Obchod s elektrickou energií a zemním plynem je v současné době vysoce konkurenční prostředí, a tím i změna obchodníka s energií je vždy dána výhodností nabídky daného dodavatele s energií.Rozhodně je správné se v dnešní době zamyslet nad svým dodavatelem energií a jejich nabídek:

  •  kvalitou služeb 
  •  zákaznickým servisem
  •  cenou

Mnoho společností a domácností ani netuší, že můžou dosáhnout několika tisícových úspor. Společnosti si dnes můžou vybrat dodavatele elektřiny itaké podle jejich zdroje je-li energie z jádra,uhlí, nakoupené na burze nebo s obnovitelných zdrojů.

Jaká je budoucnost vývoje cen energií?

U plynu někteří dodavatelé změní své ceny plynu již o měsíc dříve, než je obvyklé. Ke zdražení plynu dojde i u dominantních dodavatelů RWE a E.ON. Důvodem k navýšení cen jsou zejména rostoucí ceny ropy, na které je cena plynu navázána. Jen za posledního půl roku podražila ropa na světových trzích o 44 % a ceny zemního plynu na trzích vzrostly o 22 %. Dosavadní ceny plynu pro domácnosti jsou už tak nyní pro řadu obchodníků neudržitelné.Plyn by měl v topné sezóně podražit až o 17 %

O konečném zvýšení ceny plynu rozhodne podle vyjádření energetické společnosti RWE ještě aktuální kurz koruny vůči dolaru, nicméně už nyní je jasné, že plyn v každém případě zdraží. Významně totiž narostla i jeho cena na burzách, za posledního půl roku o 22 %.V roce 2012 bude plyn pravděpodobně zdražovat také.

Co se týče cen plynu-  Domácnosti by se na  příští rok měli  připravit spíše na zdražování.Do cen promluví i jiné faktory, jako jsou ceny emisních povolenek,politická rozhodnutí, kurz dolaru,přírodní katastrofy, konkurenci s dotovanými zdroji a podobně. To vše zákazník v ceně energií zaplatí.  Zvýšení cen plynu se promítne i do cen domácností v roce 2012. Pokud se do konce roku zvednou ceny až o 25 %, zvýšení v roce 2012 už nebude tak dramatické, odhadujeme že cena  v příštím roce bude několik měsíců stagnovat a teprve v průběhu roku začne stoupat.Pokud se zákazníci(domácnosti či firmy)spojí se spolehlivým dodavatelem,který jim umí dodat plyn za příznivou cenu s toho důvodu že jí umí i výhodně nakoupit eliminuji tak narůst cen. . Vše se bude odvíjet od politické situace a oživení poptávky po ropě i plynu na světových trzích.

Co se týče cen elektřiny-  Pro domácnosti stoupne cena průměrně o šest, pro firmy zhruba o osm procent. Cenu, kterou zaplatí zákazník, určuje vývoj na energetických trzích. Tento rok se nákupní cena pohybuje okolo 54,5 eura za megawatthodinu, což odpovídá 9% nárůstu oproti loňskému roku. Do konečné ceny se odráží i regulované poplatky za služby a také dotace na obnovitelné zdroje, jejichž výši každoročně určuje ERÚ. „Detailní výpočty poplatků ještě probíhají, známe už ale základní rámec,“ řekla HN předsedkyně ERÚ Alena Vitásková. Podle ní stoupnou regulované poplatky u elektřiny včetně dotace na obnovitelné zdroje v průměru o pět procent. Od nového roku nás mimo jiné čeká zdražení elektřiny. Podle vývoje nákupních cen a informací o regulovaných poplatcích se očekává mírně vyšší růst než letos.

 

Získejte možnost snadno a rychle ovládat své náklady na elektřinu a plyn.Stačí když se ve správný čas rozhodnete využít naší nezávazné nabidky dodavatele.Můžete tak pozitivně změnit výši vašich nákladů pro následující období.Pokud chcete změnit dodavatele,či zjistit úsporu,kterou by vám změna dodavatele přinesla,stačí se obrátit na naše obchodní zástupce.V případě vašeho zájmu za vás pak vyřešíme veškeré úkony které jsou nutné pro změnu dodavatele učinit, a to včetně ukončení stávajícího smluvního vztahu s dosavadním dodavatelem.

Vyplňte níže uvedený formulář. Náš obchodní zástupce Vás bude kontaktovat (telefonicky, případně mailem). Nechte byrokracii na nás!

více

Sjednání schůzky

více

Kalkulačka pro investiční fondy