Úvodní stránka>Finanční poradenství>Rychlé půjčky>Půjčky pro podnikatele>

Půjčky pro podnikatele

Podnikatelské půjčky pro OSVČ jsou skvělým způsobem na financování růstu vaší firmy z externích zdrojů nebo například na pokrytí nepříjemné finanční situace. Podnikatelské půjčky jsou nabízeny širokou škálou bankovních i nebankovních institucí. Podmínky pro přiznání půjčky a s tím spojené vlastnosti jako výše úvěru, doba splatnosti nebo úroky se od instituce k instituci liší. Pojďme si proto alespoň trochu rozlišit jaké výhody a nevýhody má půjčka pro podnikatele a na co bychom si měli dávat pozor. Základní rozdělení je tedy jasné a to podle institucí poskytujících půjčku, konkrétně na bankovní a nebankovní půjčky.

Půjčky pro podnikatele s bankovní historií
Bankovní půjčky pro podnikatele jsou poskytovány především subjektům s alespoň dvouletou historií. Pokud Vaše firma nemá takovou historii, tak nezoufejte, protože banky dnes nabízejí půjčky i pro začínající podnikatele.
Dalšími podmínkami jsou kladné výsledky v daňovém přiznání, žádné závazky vůči státním institucím a nesmíte mít záznam v bankovním registru dlužníků. Pokud některé z těchto kritérií nesplňujete, nezbývá vám nic jiného než se obrátit na nebankovní sektor.
Při vyřizování půjčky pro podnikatele v bankovním sektoru se můžete spolehnout na rychlé vyřízení a také na jistou finanční stabilitu, kterou mají bankovní instituce. Navíc se můžete rozhodnout zda chcete účelovou či bezúčelovou půjčku. Jistou nepohodlnosťou je fakt, že tuto půjčku musíte vyřídit osobně přímo na pobočce vaší banky. Částka, kterou si můžete od banky půjčit, se pohybuje v rozmezí od několika tisíc po statisíce korun. Ty můžete splácet 18 měsíců až 20 let. Záleží na tom, jaký typ úvěru si zvolíte.

Podnikatelé bez historie mají většinou smůlu
Zřídit půjčku pro začínající podnikatele v bankovním sektoru je poněkud obtížné, ačkoliv některé bankovní instituce mají tyto programy. Problém je většinou s majetkem, který by mohl sloužit jako zajištění jako protiplnění poskytnutého úvěru. V tomto případě se musíte obrátit na nebankovní sektor. Obecně bývá vyřízení takové půjčky velmi jednoduché a rychlé, běžně do pěti pracovních dnů.

Půjčky pro podnikatele v nebankovním sektoru jsou vhodné zejména pro podnikatele se záznamem v registru dlužníků. Velkou nevýhodou je to, že při těchto půjčkách budete mít vyšší úrokovou sazbu a RPSN. Na rozdíl od bankovních půjček se však nemusíte předkládat tolik formulářů a její vybavení je tedy mnohem rychlejší. Podnikatelské úvěry jsou také poskytují jako půjčky online. Další výhodou je také to, že nemusíte mít takovou dlouhou podnikatelskou historii jako v bankovním sektoru a navíc nemusíte mít takový velký příjem. 

Online žádost o půjčku

více

Sjednání schůzky

více

Kalkulačka pro investiční fondy